Argireline

Opis:

Argireline ® (acetyl heksapeptyd - 8) - to unikalny peptyd nowej generacji, który wyjątkowo skutecznie wygładza zmarszczki mimiczne, płytkie, jak i głębokie i w sposób niezawodny stara się zapobiegać ich powstawaniu. Argireline umożliwiło najbezpieczniejszą i najłagodniejszą dla skóry metodę usuwania zmarszczek mimicznych.

Argireline - najnowsze odkrycie naukowe, powstałe na drodze wnikliwego badania mechanizmów biochemicznych starzenia się skóry. Substancja powtała dzięki technologiom: chemii kombinatorycznej i syntezie stałofazowej(SPS) peptydu. Argireline jest nietoksyczna, działa na poziomie synaps nerwowo – mięśniowych i powoduje rozluźnienie (rozkurcz) mięśni mimicznych, powodujących tworzenie się zmarszczek. Oprócz tego hamuje nadmierne wytwarzanie katecholamin, które sprzyjają tworzeniu zmarszczek mimicznych. Używanie argireline jest w zupełności bezpieczne, a przy tym bardzo skuteczne. Argireline musi sprostać wyzwaniu szybkiej penetracji i łagodnemu działaniu. Argireline- acetyl heksapeptyd - 8-  unikalny peptyd, jest łańcuchem sześciu aminokwasów ,jest nietoksyczną, bezpieczniejszą i łagodniejszą alternatywą do Botoxu.

Przeznaczenie:

  • zmarszczki w okolicach czoła,
  • "kurze łapki",
  • zmarszczki wokół ust

UWAGA !!!
NIE STOSOWAĆ W MIEJSCACH INNYCH NIŻ WSKAZANE

Działania niepożądane/ przeciwwskazania:

  • Nie stosować u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.
  • Uwaga ! nie stosować na górnej powiece.

Prezentacja:

Argireline 5 % ampułka 2 ml; 10 ampułek x 2 ml

INCI:

Aqua, Sodium Chloride, Glycerin, Capryl Glycol, Sodium Bicarbonate, Acetyl Hexapeptide -8, Pentapeptide -8.

Piśmiennictwo:

  1. Lipotec S.A.: Peptides & Delivery Sysems  “Argireline an anti-aging peptide”, (2006) Code: PD010/PD011
  2. S. Vilaro: Study on anti-wrinkle effect of Argireline by confocal profilometry techniques; Advancell, Ref: CT441a, (2005).
  3. International Journal of Cosmetic Science, Volume 24 Issue 5, Pages 303 – 310  2002
    S. Grazioli, A. Pelegrin: El uso de argireline en mesoterapia, 2005