BCN Lumen Peptides

Kierunek zastosowania: melasma, plamy starcze, przebarwienia

Skład:

  • Oligopeptyd-51 – jego rozjaśniające właściwości są spowodowane działaniem hamującym na poziomie komórkowym czynnika transkrypcyjnego powiązanego z mikroklimatem (MITF), który jest głównym genem przeżycia melanocytowego i kluczowym czynnikiem regulującym transkrypcję białek, które wytwarzają melaninę w fizjologii normalnie napigmentowanej komórki, takiej jak białka związane z tyrozyną typu 1 i 2. Rezultatem jest zmniejszenie zarówno współczynnika transkrypcji jak i tyrozyny. Hamuje również ekspresję markerów melanogenu i wywołuje morfologiczne zmiany w melanocytach.
  • Oligopeptyd-34 – działa również hamując syntezę melaniny przez redukcję zarówno czynnika MITF jak i białek związanych z tyrozyną typu 1 i 2. Ten peptyd działa również na melanosomy, zmniejszając ich poziom i blokując transfer pigmentu melanosomów do keratynocytów. Ponadto oligopeptyd-34 ma działanie przeciwzapalne, ponieważ z jednej strony zmniejsza proliferację aktywowanych limfocytów –T i obniża poziom zapaleń cytokiny, jak również poziom ich transkrypcji, translacji i ekspresji, gdzie stan zapalny spowodowany jest endotoksynami polisacharydu. Z drugiej strony zmniejsza translokację do jądra podjednostki p65 kompleksu białkowego – czynnika jądrowego wzmacniającego łańcuch kappa –aktywującego komórki B (Nf-kB), który to czynnik odgrywa ważną rolę w odpowiedziach zapalnych i immunologicznych. W końcu peptyd ten zwiększa ekspresję kolagenu i fibronektyny co wpływa na jego działanie przeciwzmarszczkowe.
  • Oligopeptyd-58 oraz Oligopeptyd-68 – podobnie jak peptydy powyżej hamują działanie (przez szlaki komórkowe MITF) transkrypcji głównych białek melanogennych tyrozyny typu 1 i 2 jak również kinazy białkowej C-beta (PKC-beta). W ten sposób zmniejsza się synteza melatoniny w melanocytach. Zachodzi również zmniejszenie tworzenia się dendrytów lub rozszerzeń melanocytów – części komórki które umożliwia melanosomom dotrzeć do keratynocytów w naskórku.
  • Dekapeptyd-15 – posiada takie same mechanizmy działania jak peptydy powyżej.

Przeznaczenie:

  • melasma (nadmiaru pigmentacji)
  • plamy starcze
  • przebarwienia

Przeciwwskazania:

  • Alergia na jeden ze składników koktajlu.
  • Nie należy stosować u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.

INCI: Aqua/Water, Sodium Bicarbonate, Biotin, Pyridoxine, Cyanocobalamin, Riboflavin, Thiamine HCL, Pantothenic Acid, Nicotinic Acid Adenine Dinucleotide Phosphate, Disodium Flavine Adenine Dinucleotode, Thiamine Diphosphate, Ttyptophan, Tyrosine, Coenzyme A, Oligopeptide-68, Sodium Tocopheryl Phosphate, Cytosine, Hydroxyproline, Retinyl Palmitate, Nicotinamide Adenine Dinucleotide, Inositol, Oligopeptide-58, Uridine, Thimidine, Cytidine, Guanosine, Adenosine, Methionine, Aspartic Acid, Acetyl Glycyl Beta-Alanine, Serine, Taurine, Polysorbate 80, Phenylalanine, Oligopeptide-51, Oligopeptide-34, Decapeptide-15, Isoleucine, Folic Acid, Ornithine, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Sodium Acetate, Threonine, Cystine, Thioctic Acit, Vanile, Leucine, Arginine HCL, Histidine Hydrochloride, Glycine, Asparagine, Alanine, Aminobutyric Acid, Glutamic Acid, Magnesium, Sulfate, Proline, Lysine Hydrochloride, Sodium Phosphate, Glutamine, Niacinamide, Calcium Chloride, Potassium Chloride, Alpha-Arbutin, Glutathione, 3-O-Ethyl Ascorbic, Sodium Hyaluronate.

Prezentacja:

Peptyd rozjaśniający – fiolka 5 ml