BCN Tensis Peptides

Kierunek zastosowania: ujędrnienie skóry twarzy i ciała, zwiększenie elastyczności skóry, redukcja zmarszczek.

Skład:

 • Palmitoilu Tripeptyd-38 – jest peptydem, który naśladuje matrycę cytokiny pochodzącej z proteolizy białek ECM. Z jednej strony dostarcza materiału strukturalnego poprzez stymulowanie syntezy sześciu głównych cząsteczek ECM – kolagenu I, III i IV, fibronektyny, kwasu hialuronowego i lamininy. Z drugiej strony stymuluje matrycę skóry i połączenia dermoepidermalne. Rezultatem jest odmładzający efekt liftingu skóry oraz ponowna redensyfikacja połącznia dermoepidermalnego i wpływ na łysienie skóry
 • Acetylu Tetrapeptyd-2 – Peptyd który zwalcza wiotkość skóry poprzez stymulowanie podstawowych elementów, takich jak kolagen i elastyna, oraz białek takich jak Fiborbliny-5 (FBLN5) i homolog-1 lizyl oksydazy (LOXL1), które są ważne przy tworzeniu elastyny funkcjonalnej. Działa również na jędrność skóry, przez stymulowanie nadekspresji genów zaangażowanych w spójność komórkową ze względu na zrosty ogniskowe (połączenie pomiędzy cytoszkieletem aktyny a macierzą zewnatrzkomórkową ). Zwiększa elastyczność oraz jędrność skóry oraz pomaga przywrócić integralność skóry przez zwiększenie elastyczności.
 • Oligopeptyd-24 – istotny w modulowaniu ekspresji czynników wzrostu, takich jak EGF lub czynnika wzrostu naskórka, ponieważ działa z jego receptorem i zwiększa jego ekspresję, poliferację, migrację i przeżycie komórek skóry oraz ekspresję składników macierzy zewnątrzkomórkowej (kolagen, elastyna, kwas hialuronowy). Pomaga również w tworzeniu nowych młodych komórek.
  Jego stosowanie zapewnia efekt liftingujący oraz ujędrniający, pomaga utrzymać równomierny odcień skóry oraz minimalizuje blizny. Ma potężny ogólny efekt przeciwstarzeniowy. Ponadto zwiększa akwaporynę – 3 (AQP3)- białko, które jest wytwarzane głownie w błonie komórkowej keratynocytów lub komórek najbardziej obfitych w naskórek i uczestniczy w transporcie wody. Funkcją akwaporyny-3 jest umożliwienie przepływu wody i innych małych substancji rozpuszczalnych, takich jak glicerol i mocznik, przez membranę plazmową. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu naskórka nawodnionego, przyśpieszając tym samym gojenie się ran i zwiększając elastyczność skóry.
 • Palmitoilu Tripeptyd-5 – Peptyd o sekwencji aminokwasowej podobnej do sekwencji aktywującej STP-1 – białka zwanego trombospondyną-1; aktywuje utajoną, ale biologicznie aktywną, formę TGF-beta, która z kolei jest kluczowym elementem syntezy kolagenu, Dlatego też uruchamia proces tak, jakby był naturalną częścią organizmu, generując więcej kolagenu. Ponieważ jest to peptyd o krótkiej sekwencji aminokwasowej, to również posiada dużą moc penetracji – przecina naskórek i dociera do dermy, gdzie stymuluje produkcję kolagen i proliferację zdrowej tkanki. Ma również zdolność zapobiegania przedostawaniu się toksyn do komórek skórek przez mechanizm, który je eliminuje lub dezaktywuje. Z tego powodu znacząco ujędrnia i nawilża skórę.
 • Palmitoilu Tripeptyd-28 – Naśladuje mechanizm regeneracji naturalnej macierzy zewnątrzkomórkowej. Z jednej strony stymuluje syntezę białek i produkcję inhibitorów metaloproteinazy, które niszczą kolagen ECM. Z drugiej strony stymuluje ekspresję genów włókien ECM. Wiązanie ze swoistym receptorem TFG-beta II na powierzchni komórki wywołuje kaskady fosforylacji . Zwiększa syntezę kolagenu typu I i III. To również indukuje syntezę integryny – integryna jest nadrodziną glikoprotein obecnych w wysokich stężeniach na powierzchni komórek, które odgrywają ważną rolę w połączeniu komórek z macierzą pozakomórkową. Dzięki kwasowi hialuronowemu zapewnia efekt botoksu i zapobiega obwisaniu skóry

Przeznaczenie:

 • Ujędrnienie
 • Poprawa elastyczności skóry
 • Redukcja zmarszczek
 • Utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry

Przeciwwskazania:

 • Alergia na jeden ze składników koktajlu.
 • Nie należy stosować u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.

INCI: Aqua/Water, Sodium Chloride, Sodium Bicarbonate, Biotin, Pyridoxine, Cyanocobalamin, Riboflavin, Thiamine HCL, Pantothenic Acid, Nicotinic Acid Adenine Dinucleotide Phosphate, Disodium Flavine Adenine Dinucleotide, Thiamine Diphosphate, Tryptophan, Palmitoyl Tripeptide-38, Tyrosine, Coenzyme A, Sodium Tocopheryl Phosphate, Cytosine, Hydroxyproline, Retinyl Palmitate, Acetyl Tetrapeptide-2, Nicotinamide Adenine Dinucleotide, Inositol, Oligopeptide-24, Uridine, Glutathione, Thymidine, Cytidine, Guanosine, Adenosine, Methionine, Aspartic Acid, Serine, Taurine, Polysorbate 80, Phenylalanine, Palmitoyl Tripeptide-5, Isoleucine, Folic Acid, Ornithine, Sodium Acetate, Threonine, Cystine, Niacinamide, Palmitoyl Tripeptide-28, Thioctic Acid, Valine, Leucine, Arginine HCL, Histidine Hydrochloride, Glycine, Asparagine, Alanine, Aminobutyric Acid, Glutamic Acid, Glutaminic Acid, Whey Protein, Magnesium Sulfate, Proline, Lysine Hydrochloride, Sodium Phosphate, Glutamine, Calcium Chloride, Potassium Chloride, Collagen, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Dimethyl Mea, Sodium Hyaluronate, Methylsilanol Mannuronate.

Prezentacja:

Peptyd ujędrniający – fiolka 5 ml